Nuovo Cinema Paradiso (1988)

 

000222
Pirmą kartą Nuovo Cinema Paradiso žiūrėjau italų kalba, su šiokiu tokiu vertėju šalia, bet buvau labai pavargusi ir šį šedevrą, galima sakyti, pramiegojau. Sugrįžusi į Lietuvą aš jį susiradau su lietuviškais titrais, bet tuo metu nežinojau, kad tai buvo sutrumpinta versija, kuri mane šiek tiek supainiojo – apėmė jausmas, kad kažką daugiau mačiau prieš tai, galvoje kilo daug klausimų, į kuriuos atsakymų neradau. Apkaltinau vertėją ir neva blogėjančią atmintį, todėl nebesukau galvos.

Na, o štai šiandien mane užklupo romantinės nuotaikos, todėl nusprendžiau pažiūrėti Paradiso dar kartą. Ir kaip aš apsidžiaugiau, mat radau vos prieš keletą savaičių įgarsintą filmą lietuviškai (taip galiu „žiūrėdama“ retušuoti).  Kadangi originalius balsus jau porą kartų esu girdėjusi, įgarsinimas visiškai netrukdė. Be to, kaip vėliau paaiškėjo – tai buvo  ilgesnė filmo versija. Šį kartą oi kaip prikūkčiojau ir pagaliau supratau kame ten šuo pakastas, ko neparodė sutrumpintoje versijoje.

0000077777

 

Šis režisieriaus Giuseppe Tornatore filmas pastatytas pagal jo paties parašytą scenarijų. Siužetas labai įdomus, nuo pat pradžių įtraukiantis.  Muzika atskirai verta dėmesio, mat prie šio filmo prisidėjo Ennio Morricone, italų kompozitorius, sukūręs per 500 kūrinių filmams, serialams visame pasaulyje (pavyzdžiui, Quentino Tarantino filmams – Kill Bill, Inglourious Basterds ar vienam mano mėgstamiausių filmų per amžius – Death Proof).

Nuovo Cinema Paradiso yra laimėjęs begalę apdovanojimų, yra top 250 imdb (kol kas 57 vietoje)  ir  apskritai tai yra vienas gražiausių man kada nors matytų filmų. Jei italai būtų tokie dabartiniais laikais, man jie labai patiktų ir norėčiau su  jais gyventi. Juokingas, naiviai romantiškas, kasdienę siciliečių buitį atskleidžiantis ir kartu – itin melancholiškas filmas.

Taigi žiūrėkite ne trumpesnį nei 155 min. variantą (filmai.in netinka, kad ir ką jie rašo, tinka linkomanijoje, jei italų kalbos nemokate). DVD variantas (118 min.) taip pat netinka, kaip ir tarptautinis (123 min.). Tokį pažiūrėjus lieki truputį nuliūdęs, nes negauni tam tikrų atsakymų ir turi juos pats sugalvoti. Egzistuoja ir nauja versija (taip ir vadinasi – Cinema Paradiso: The New Version), kurią būtų įdomu surasti (173 min.)

Taigi taigi. Rašau, nes visa širdim rekomenduoju!

cinema-paradiso-home

0000008989
0000000999999

055555

00004444

00006666
Nuotraukos iš Google.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *